skylandhome
اشتراک خبرنامه

اخبار

چاپ

کرونا به ترکیه رسید

اولین مورد ابتلا به ویروس کرونا در ترکیه ثبت شد
ارسال شده در : 2020-03-11   /   توسط Admin   /   نظرات (2)

به گفته وزیر بهداشت ترکیه اولین بیمار کرونایی در ترکیه شناسایی و بستری شد.

فخرالدین کوجا وزیر بهداشت ترکیه طی مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد که اولین مورد ابتلا به کووید 19 یا همان کرونا ویروس جدید در ترکیه شناسایی و تحت تدابیر لازم قرنطینه شده است. وی اعلام داشت این شهروند ترکیه با علائم تب بالا و سرفه به بیمارستان مراجعه نموده است و تست کرونای وی مثبت اعلام شده است. همچنین وی اعلام کرد که این شهروند ترکیه از اروپا به این ویروس مبتلا و سپس به ترکیه بازگشته بود.

کوجا در ادامه افزود که این فرد یک مرد است که در نتیجه ارتباط با اروپا به این ویروس آلوده شده و درحال حاضر کاملا قرنطینه شده و حال عمومی وی خوب است و تمامی افرادی که با او در تماس بوده اند از جمله همه بستگان و نزدیکان وی بعنوان مورد مشکوک تحت کنترل و بررسی قرار گرفته اند. این درحالیست که از 90 روز قبل ویروس کرونا در ووهان چین شناسایی شد و ظرف 1 تا 2 هفته این ویروس بیشتر کشورهای جهان از جمله ایران، ایتالیا و آمریکا را نیز درگیر کرده است و آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از این بیماری روند صعودی دارد و در عین حال ترکیه توانسته است موفقیت بزرگی را در مقابله با شیوع و انتشار این ویروس در کشور خود داشته باشد و همه اینها به دلیل تدابیر اتخاذ شده بموقع و اجرای موارد احتیاطی بوده است.

با تثبیت ورود قطعی ویروس کرونا به ترکیه، دولت ترکیه اقدامات مراقبتی و محافظتی خود را جهت جلوگیری از شیوع بیماری بیشتر کرده است. اقدامات ترکیه در تقابل با کرونا با حساسیت ویژه ای درحال انجام و نظارت است.

آرشیو خبرها     مشاهده ویدیوها

 

نظرات

پیام خود را بنویسید
نام پست الکترونیک موضوع پیام