skylandhome
اشتراک خبرنامه

اخبار

چاپ

زلزله 6.8 ریشتری ترکیه را لرزاند

زمین لرزه 6.8 ریشتری ترکیه
ارسال شده در : 2020-01-24   /   توسط Admin   /   نظرات (2)

زلزله ای به بزرگی 6.8 در مقیاس ریشتر، منطقه Elazığ ترکیه را لرزاند. بنا به گزارش رسمی مرکز این زمین لرزه Sivrice  تشخیص داده شده است.

به گزارش مرکز AFAD ترکیه، زلزله ای به بزرگی 6.8 در مقیاس ریشتر، منطقه Elazığ ترکیه را لرزاند. بنا به گزارش رسمی مرکز این زمین لرزه Sivrice  تشخیص داده شده است. این زلزله تا کنون باعث تخریب چند ساختمان 5 طبقه شده و 22 کشته و 1030 زخمی به جا گذاشته است. هم اکنون ایپ های امدادی درحال امدادرسانی به آسیب دیدگان این زلزله هستند.
این زلزله در عمق 7 کیلومتری زمین رخ داده و ناشی از حرکات صفحه عربستان و گسل آناتولی است. هم اکنون اپراتورهای تلفن همراه ترکیه، کلیه مکالمات و اینترنت مناطق زلزله زده را رایگان نموده اند تا در امدادرسانی به آسیب دیدگان کمک کنند که اخبار صحیح و بموقع و بدون محدودیت منتشر شود و امدادرسانی به مناطق زلزله زده راحتتر صورت گیرد. این زلزله در عراق، سوریه نیز احساس شده است. این زلزله در شهرهای آدانا، کایسری، قاضیانتپ، سیواس، تونجلی، دیاربکر، آنکارا و چند شهر دیگر احساس شده است.
تا کنون 35 پس لرزه ثبت شده است و طی چند روز اخیر حدود 160 لرزه کوچک نیز ثبت شده است که بزرگترین آنها 5.4 در مقیاس ریشتر بوده است. در چند روز گذشته با توجه به وقوع زلزله های کوچک، دولت ترکیه هشدارهایی بابت بروز زلزله داده بود و در برخی از مناطق تمهیداتی از قبیل برپایی چادر در نظر گرفته شده بود. در پی وقوع زلزله های کوچک، در روستاهایی که برخی از خانه های قدیمی مردم آسیب دیده بودند، سریعا بازسازی هایی صورت پذیرفت. آقای رجب طیب اردغان رئیس جمهور ترکیه لحظه به لحظه اخبار زلزله را دنبال میکند و طی یک توئیت اعلام کرده است که همراه با تمام نهادها و سازمانها و دولتمردانش در کنار مردم ایستاده و خبرهای امداد رسانی و خدمات به مردم را دنبال میکند. همچنین برای همه جانباختگان از درگاه خداوند رحمت و مغفرت و برای زخمی ها شفای عاجل آرزو کرده است.

آرشیو خبرها     مشاهده ویدیوها

 

نظرات

پیام خود را بنویسید
نام پست الکترونیک موضوع پیام