skylandhome
اشتراک خبرنامه

خرید آپارتمان در ترکیه و سرمایه گذاری ملکی        چاپ

خرید آپارتمان در ترکیه و سرمایه گذاری ملکی، خرید خانه در استانبول

 

خرید آپارتمان و اموال غیرمنقول در کشور ترکیه یکی از امن ترین روشهای سرمایه گذاری در ترکیه به شمار میرود که علاوه بر امتیازات فراوانی که برای سرمایه گذار فرآهم میکند، به دلیل رشد اقتصادی این کشور، همواره خرید خانه در ترکیه، یکی از جذابترین روشهای سرمایه گذاری خارجی برای اقشار متوسط شهروندان ایران و افغانستان بوده است. به دلیل مالکیت 100% عرصه و اعیان در هرگونه سرمایه گذاری غیرمنقول در ترکیه، چه با خرید خانه باشد و چه خرید دفتر کار و یا مراکز تجاری، میتواند منجر به اخذ شهروندی ترکیه و یا اخذ اقامت دائم این کشور با امکان انتقال صد در صد به وراث گردد.

قبل از خرید ملک و هرگونه اموال غیر منقول در ترکیه باید نکاتی را بدانید. ابتدا به شما پیشنهاد میکنم که اطلاعات کافی در رابطه با شهرهای ترکیه کسب کنید و سپس اقدام به خرید نمائید. معمولا مقصد بیشترین مهاجان ایرانی شهرهایی نظیر استانبول، ازمیر، آنتالیا، آنکارا و دنیزلی است. بنابراین شاید در این شهرها شما کمتر احساس غریبی کنید. برخی از شهرهای ترکیه خیلی شهرهای بزرگ و یا به عبارتی کلانشهر نیستند و بنابراین یافتن منطقه درخور شرایط شما کار خیلی سختی نخواهد بود. اما بیشتر ایرانیان شهر استانبول را به عنوان مقصد خود برای سرمایه گذاری و زندگی انتخاب میکنند چرا که استانبول شهر بزرگ و زیباست و امکانات استانبول با هیچ شهر دیگری در ترکیه قابل مقایسه نیست. استانبول از دو بخش اروپایی و آسیایی تشکیل شده است که هر یک از این بخشها ویژگیهای خود را دارند.

بخش آسیایی استانبول معمولا خلوت از بخش اروپایی آن و تا حدی سرسبزتر از آن است و البته بافت مردم این منطقه بیشتر سنتی بوده و تعداد خارجیان ساکن در آن در مقایسه با بخش اروپایی بسیار کم تعداد هستند. همچنین اکثر مراکز کاری و دفاتر بسیاری از شرکتهای معتبر بین المللی و ترک، در بخش اروپایی استانبول قرار گرفته است و از اینرو تمرکز خدمات بانکها نیز در بخش اروپایی استانبول نسبت به بخش آسیایی بسیار چشمگیر است. متاسفانه میزان جرم و جنایت در بخش اروپایی استانبول بیشتر از بخش آسیایی آن است و در عین حال بیشتر مراکز تاریخی و گردشگری استانبول نیز در بخش اروپایی آن واقع است. با داشتن این پیش زمینه ذهنی و شناخت کلی از استانبول، برای خرید خانه در استانبول بهتر است مناطق مختلف شهر استانبول را نیز بشناسید. استانبول شامل 38 منطقه است که نام مناطق و نمایی از منطقه مورد نظر را در تصاویر انتهای همین صفحه برای شما قرار داده ایم.

همانطور که گفته شد، بیشتر مهاجرین در بخش اروپایی استانبول ساکن هستند و در این بین ایرانیها و افغانهای مقیم استانبول عمدتا در مناطق اسنیورت، بیلیکدوزو، باهچه شهیر و بعضا در مناطق مرکزی استانبول مانند شیشلی، مجیدیه کوی، فاتیح و برخی دیگر از مهاجرین ایرانی در بخشهایی از مناطق آسیایی از جمله اوسکودار و کادیکوی و پندیک ساکن هستند.

برای خرید آپارتمان و یا ویلا در استانبول اولین موضوعی که باید به آن توجه کنید، فاصله محل کار با محل سکونت است. زیرا علاوه بر هزینه های زیاد برخی از وسائط نقلیه مانند تاکسی، ترافیک در برخی از مسیرها ممکن است ساعات زیادی از روز شما را به خود اختصاص دهد. نکته بعدی میزان بودجه و توقع شما از آپارتمان یا ویلای مد نظر شما خواهد بود و نکته آخر اینکه باید بدانید عمدتا خانه هایی که داخل برجها قرر دارند، در مناطق غربی استانبول واقع شده اند و دارای امکانات بسیار زیاد رفاهی و تفریحی هستند و بسته به نوع آپارتمان و برج مورد نظر، هزینه های شارژ آن که بصورت ماهانه پرداخت میکنید متفاوت خواهد بود.

بطور خلاصه اکثر ایرانیهای مقیم در استانبول در مناطق اسنیورت، بیلیکدوزو و باهچه شهیر زندگی میکنند. اگر فکر میکنید در تعیین منطقه سکونت خود نمیتوانید تصمیم گیری کنید، همین حالا به ما زنگ بزنید ما با کمال میل شما را راهنمایی خواهیم کرد. اگر میخواهید از قوانین و هزینه های اجاره خانه در ترکیه اطلاع پیدا کنید، پیشنهاد میکنم حتما مطلب راهنمای اجاره خانه در ترکیه را بخوانید.

 

آرشیو خبرها     بانک اطلاعاتی املاک

ADALAR istanbul

ADALAR

ARNAVUTKÖY istanbul

ARNAVUTKÖY

ATAŞEHİR istanbul

ATAŞEHİR

AVCILAR istanbul

AVCILAR

BAĞCILAR istanbul

BAĞCILAR

BAHÇELİEVLER istanbul

BAHÇELİEVLER

BAKIRKÖY istanbul

BAKIRKÖY

BAŞAKŞEHİR istanbul

BAŞAKŞEHİR

BAYRAMPAŞA istanbul

BAYRAMPAŞA

BEŞİKTAŞ istanbul

BEŞİKTAŞ

BEYKOZ istanbul

BEYKOZ

BEYLİKDÜZÜ istanbul

BEYLİKDÜZÜ

BEYOĞLU istanbul

BEYOĞLU

BÜYÜKÇEKMECE istanbul

BÜYÜKÇEKMECE

ÇATALCA istanbul

ÇATALCA

ÇEKMEKÖY istanbul

ÇEKMEKÖY

ESENLER istanbul

ESENLER

ESENYURT istanbul

ESENYURT

EYÜP istanbul

EYÜP

FATİH istanbul

FATİH

GAZİOSMANPAŞA-G.O.P istanbul

GAZİOSMANPAŞA-G.O.P

GÜNGÖREN istanbul

GÜNGÖREN

KADIKÖY istanbul

KADIKÖY

KAĞITHANE istanbul

KAĞITHANE

KARTAL istanbul

KARTAL

KÜÇÜKÇEKMECE istanbul

KÜÇÜKÇEKMECE

MALTEPE istanbul

MALTEPE

SANCAKTEPE istanbul

SANCAKTEPE

SARIYER istanbul

SARIYER

ŞİLE istanbul

ŞİLE

SİLİVRİ istanbul

SİLİVRİ

SULTANBEYLİ istanbul

SULTANBEYLİ

SULTANGAZİ istanbul

SULTANGAZİ

TUZLA istanbul

TUZLA

ÜMRANİYE istanbul

ÜMRANİYE

ÜSKÜDAR istanbul

ÜSKÜDAR

ZEYTİNBURNU istanbul

ZEYTİNBURNU

Pendik istanbul

Pendik