skylandhome
اشتراک خبرنامه

معرفی بهترین مراکز خرید استانبول        چاپ

استانبول با توجه به وسعت و میزان جذب توریست مملو از فروشگاههای برزگ و معتبر از برندهای مطرح دنیاست که روزانه حجم بالایی از خرید و فروش انواع اجناس چه از سوی ساکنین این شهر و چه از سوی توریستها در آن اتفاق میافتد. در این بین، علاوه بر مراکز خرید کوچک و بزرگی که در همه سطح شهر وجود دارند، مراکز خرید بزرگ و شناخته شده ای در استانبول وجود دارد که عمدتا در بخشهای توریستی شهر واقع شده است و روزانه پذیرای هزاران بازدید کننده هستند. معمولا بیشتر کالاهایی را که بعنوان خرید شخصی یا سوغات ترکیه در نظر داشته باشید، به همراه بسیاری از خدمات و کالاهای کاربردی و یا حتی لوکس و تزئینی، میتوانید از این فروشگاههای معتبر خریداری کنید. در این مراکز خرید بزرگ، عمدتا پوشاک و البسه از برندهای مرغوب و معتبر جهانی، لوازم آرایشی و بهداشتی، دستگاهها و تجهیزات و گجتهای روز دنیا از جمله موبایل و ساعتهای هوشمند، لوازم خانگی، صنایع چوبی و بسیاری از اقلام دیگر در اختیار خریداران قرار میگیرند.

ما سعی داریم از بین همه مراکز خرید استانبول، مهمترین مراکز خرید استانبول را به شما معرفی کنیم و همچنین سعی خواهیم کرد برای کسانیکه قصد خرید عمده را دارند، معتبرترین مراکز خرید عمده استانبول را معرفی کنیم تا در سفر خود به شهر زیبای استانبول، در کوتاهترین زمان و مناسبترین قیمت، لیست خرید خود را تکمیل کنید.

قبل از هر چیز آمار مختصری از تعداد و انواع بازارهای استانبول به شما ارائه میدهیم. استانبول دارای 24 بازار مهم خیابانی است که میتوانید از دست فروشان و فروشنده های خرده پا اقلام ارزان قیمتی را تهیه کنید. این بازارها معمولا در مناطق مختلفی از استانبول دایر هستند. از این نوع بازارها که بگذریم، در استانبول بالغ بر 115 مرکز خرید و فروش رسمی (پاساژهای بزرگ چندین طبقه) وجود دارد که در مناطق مختلف شهر واقع شده اند و معمولا در تمامی این فروشگاهها، همه برندهای مهم حضور دارند که کمی جلوتر ضمن معرفی مهمترین آنها، چند مورد از مغازه ها و برندهای موجود در این مراکز را نیز برای شما نام خواهم برد. همچنین در استانبول بالغ بر 224 گالری هنری وجود دارد که کالاهای هنری و دست ساز ارائه میدهند و اگر شما به محصولات هنری علاقمندید، بازدید از آنها خالی از لطف نخواهد بود. در این بین، در استانبول تنها 10 عتیقه فروشی معتبر وجود دارد که در حال ارائه کالاهای آنتیک و عتیقه هستند. با این مقدمه اجازه دهید که 10 مرکز از بهترین مراکز خرید استانبول را به شما معرفی کنیم که بعنوان توریست و یا حتی شهروند میتوانید عمده نیازهای خود را از آنها تهیه کنید.

10 تا از مهترین مراکز خرید استانبول که در سال 2019 بعنوان بهترین مراکز خرید استانبول مطرح شدند:

مرکز خرید Zorlu Center

مرکز خرید زورلو در سال 2013 توسط Emre Arolat و Tabanlıoglu طراحی و معماری شده است. اولین مرکز رسمی Apple در ترکیه در این مرکز خرید استانبول افتتحاح شده است. این فروشگاه ارائه کننده محصولات مد و پوشاک است و بزرگترین مرکز هنر در ترکیه است و علاوه بر فروشگاههای بزرگ البسه و پوشاک، دارای یک سینمای بزرگ است. برای رسیدن به این فروشگاه از تکسیم (تاکسیم) میتوانید از مترو استفاده کنید. ساعت کار این مرکز همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 و میزان زمان توصیه شده برای بازدید از این فروشگاه بیش از 3 ساعت تخمین زده میشود. آدرس دقیق این فروشگاه:

Levazım Mh, Barbaros Bulvarı Kavşağı | Beşiktaş/İstanbul, İstanbul 34340, Türkiye


مرکز خرید Istinye Park

مرکز خرید Istinye Park یکی از باشکوه ترین و مجلل ترین مراکز خرید استانبول است. این مرکز خرید در زمینی به مساحت 270،000 متر مربع ساخته شده و دارای 300 فروشگاه است که از این تعداد 147 فروشگاه آن مربوط به فروش برندهای معتبر پوشاک هستند. این مرکز خرید از ساعت 10 صبح تا ساعت 22 باز است و در منطقه ساریر استانبول واقع شده است. آدرس دقیق این مرکز به شرح زیر است:

Katar Caddesi No: 73, Istanbul 34460, Turkey


 

مرکز خرید کانیون (Kanyon)

مرکز خرید کانیون در استانبولمرکز خرید کانیون در زمینی به مساحت 40،000 متر مربع در 4 طبقه و در مجموع 117 مغازه ساخته شده است. در این مرکز خرید 26 رستوران و 9 سالن سینما وجود دارد. در این مرکز خرید، شمار زیادی از بهترین مارکها و برندهای ترکیه و سایر نقاط دنیا را یکجا خواهید دید. این مرکز همچنین از معماری و فضای بسیار زیبایی برخوردار است. این فروشگاه در منطقه لونت (Levent) قرار گرفته است و از ساعت 10 صبح تا ساعت 22 در حال کار است. آدرس دقیق این مرکز خرید به شرح زیر است:

Büyükdere Cad. No:185, 34394 Levent


مرکز خرید آک مرکز (Akmerkez)

مرکز خرید آک، شامل 246 مغازه و تعدادی سالن سینما و کافه و رستوران است. در این مرکز خرید نیز، کلیه برندهای معتبر روز دنیا و ترکیه را خواهید دید و علاوه بر مغازه هایی که درحال فروش پوشاک هستند، مغازه هایی برای ارائه خدمات موبایل، فروش محصولات صنایع خواب و نظایر آنرا خواهید دید و میتوانید با اطمینان خاطر از کیفیت و قیمت محصولات، خرید خود را انجام دهید. این مرکز خرید بزرگ، هر روزه از ساعت 10 صبح تا ساعت 22 باز است. آدرس دقیق این مرکز:

Nispetiye Cad. 34337, Etiler


مرکز خرید جواهر (Cevahir)

مرکز خرید جواهرمرکز خرید جواهر یکی از نام آشناترین مراکز خرید در ترکیه است. مرکز خرید جواهر در یکی از شلوغترین مناطق اروپایی استانبول یعنی مجیدیه کوی و ابتدای خیابان شیشلی قرار گرفته و در 6 طبقه حدود 300 مغازه بزرگ و کوچک را در خود جای داده است. در این مرکز خرید، بهترین برندهای دنیا در زمینه پوشاک، کیف و کفش، لوازم ورزشی، ساعت، چرم و بسیاری از محصولات دیگر را خواهید دید. این مرکز خرید همه روزه از ساعت 10 صبح تا ساعت 22 درحال کار است. آدرس دقیق این مرکز خرید :

Büyükdere Cad. No: 22, 34400, Şişli


مرکز خرید فوروم استانبول (Forum Istanbul)

این مرکز خرید در بایرام پاشا و در زمینی به مساحت 495،000 متر مربع ساخته شده و یکی از فروشگاههای مهم ترکیه و اروپا محسوب میشود. این مرکز خرید علاوه بر سالنهای سینما و فروشگاهها و کافه ها، یکی از آکواریومهای بزرگ را در خود جای داده است که ضمن تجربه لذت خرید در این مرکز، میتوانید از نزدیک کوسه ها را هم ببینید. این مرکز همه روزه از ساعت 10 صبح لغایت 22 درحال کار است. آدرس دقیق این مرکز خرید:

Kocatepe Mahallesi, Paşa Caddesi, 34045, Bayrampaşa


مرکز خرید متروسیتی (Metrocity)

فروشگاه متروسیتیاین مرکز خرید در لونت 1 قرار گرفته است و تعداد زیادی مغازه، رستوران و کافه را درخود جای داده است و میتوانید خرید خوبی را تجربه نمائید. همه اجناسی که در این مرکز خرید ارائه میشوند از کیفیت بالایی برخوردار هستند و تقریبا همه برندهای معروف دنیا، در این مرکز خرید حضور دارند. این مرکز خرید همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 در حال کار است. آدرس دقیق این مرکز خرید:

Büyükdere Cad. No:171, 1.Levent


 

مرکز خرید ویاپورت (Viaport)

مرکز خرید ویاپورت استانبولمرکز خرید ویاپورت در بخش آسیایی استانبول قرار گرفته است. این مرکز خرید در زمینی به مساحت 365،000 متر مربع ساخته شده و 250 مغازه کوچک و بزرگ در آن قرار دارد. این مرکز خرید حدود 10 دقیقه با فرودگاه سبیها فاصله دارد و به سبک فروشگاههای خیابانی با خروجی های مختلف ساخته شده است. این مرکز خرید دارای سالنهای سینما، کافه، رستوران و سالن بولینگ است و همه برندهای مهم و پر فروش پوشاک در این مرکز خرید فروشگاه دارند. آدرس دقیق این مرکز خرید:

Yenişehir Mah. Dedepaşa Cad. No:19 , Pendik


مرکز خرید کاپیتول (Capitol)

مرکز خرید کاپیتلمرکز خرید کاپیتول در آلتونزاده قرار گرفته است. این فروشگاه نیز فروشگاه بزرگی است که از قدیمی ترین مراکز خرید ساخته شده در استانبول است. این مرکز نیز همانند سایر مراکز خرید، دارای کافه و رستورانهای متعددی است و به راحتی میتوانید خریدهای مورد نظرتان را انجام دهید. این مرکز از ساعت 10 صبح تا ساعت 22 درحال کار است. آدرس دقیق این مرکز خرید:

Mahir İz Caddesi 34662 Altunizade


مرکز خرید برندیوم (Brandium)

مرکز خرید برندیوم در آتاشهیر استانبول واقع شده است و فروشگاههایی با کیفیت بی نظیر دارد. در این مرکز خرید، رستورانهایی با غذاهای بین المللی، سالنهای سینما، هایپر مارکتهای مختلف، فروشگاههای لوازم الکترونیکی و دیجیتال، مراکز بازی و تفریحی برای کودکان و امکانات بسیار دیگر خرید و تفریح لذت بخشی را برای شما رقم خواهد زد. این مرکز خرید همه روزه از ساعت 10 صبح تا 22 درحال کار است. آدرس دقیق این فروشگاه:

Küçükbakkalköy mah. Dudullu Yolu Cad. No:23-25, Ataşehir, 34746

 

 

هنوز تعداد بسیاری از فروشگاهها و مراکز خرید معروف در استانبول وجود دارد که از آنها صحبتی نکرده ایم. لیست فوق تنها TOP 10 بررسی فروشگاهها و مراکز خرید استانبول در سال 2019 بوده است. با این حال فروشگاهها و مراکز با کیفیت و امکانات بسیار بالایی وجود دارد که کمی از مراکز توریستی دورتر است و بیشتر شهروندان و ساکنین این شهر بزرگ و زیبا به آنها مراجعه میکنند و اگر شما در استانبول زندگی میکنید، با توجه به اینکه در کدام ناحیه و منطقه زندگی میکنید، میتوانید به آنها مراجعه کنید. برای نمونه چند تا از بهترین فروشگاهها و مراکز خرید استانبول که بعضا در دنیا شناخته شده هستند عبارتند از مارمارا پارک در غرب استانبول و منطقه بیلیکدوزو، مال استانبول که یکی از بزرگترین فروشگاههای ساخته شده در دنیا بود، مرکز خرید آکباتی در بخش غربی استانبول و در منطقه آکباتی، مرکز خرید پالادیوم در بخش آسیایی استانبول و در آتاشهیر و دهها فروشگاه و مرکز خرید دیگر.

امیدواریم در سفر خود به استانبول، از اطلاعات ما استفاده کنید برای پیدا کردن مسیر و نحوه دسترسی به هر یک از فروشگاههایی که درباره آن توضیح داده ایم، کافیست آدرس دقیق آنرا از وبسایت ما کپی و وارد گوگل مپ کنید که به سادگی چگونگی رسیدن به مرکز خورد نظر خود با وسیله پیشنهادی مناسب پیدا کنید. سفر و خرید خوشی در استانبول برای شما آرزومندیم و اگر تمایل دارید مراکز تاریخی و گردشگری استانبول را بهتر بشناسید، به شما توصیه میکنم حتما مطلب معرفی مراکز تاریخی و گردشگری استانبول را مطالعه بفرمائید.